REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH GDAŃSK

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek w godz. 8-18
soboty 10-14
Jesteśmy dużą firmą, dlatego :
- nasze usługi są ściśle wyprofilowane, a nasz pracownik, z którym będziesz rozmawiał o regeneracji przekaże Ci dokładne  informacje obejmujące:
- zakres czynności, wykaz wymienianych elementów w trakcie regeneracji
- dokładną cenę za usługę, która w trakcie realizacji nie zwiększy się
- czas wykonania usługi.
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
20 lat doświadczenia
+ 48 000 zregenerowanych kół dwumasowych
70 wykwalifikowanych specjalistów

Regeneracja kół dwumasowych GdańskMieszkasz w

Gdańsku

lub innej miejscowości woj. pomorskiego i poszukujesz solidnej firmy mogącej dokonać

regeneracji koła dwumasowego

w Twoim samochodzie? Doskonale trafiłeś! Od wielu już lat działamy na polskim rynku zajmując się tym właśnie tematem. Dwumasa nie ma dla nas żadnych tajemnic. Zobacz dlaczego warto skorzystać z naszych usług:

- działamy na rynku już od wielu lat – mamy ogromne doświadczenie, jak regenerować dwumasy – na rynku jest ich bardzo wiele modeli różniących się niekiedy niuansami niewidocznymi nawet dla mechaników – wiedza o tym pozwala naprawiać nam dwumasy tak, aby wytrzymywały tyle kilometrów, co oryginał gdyż nasza załoga to ludzie z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w branży, a ich umiejętności są gwarancją solidnie wykonanej regeneracji koła dwumasowego,

- do regeneracji stosujemy bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości komponenty – koło dwumasowe to podzespół tylko na pierwszy rzut oka nieskomplikowany, ale podczas pracy przenoszący ogromne obciążenia z silnika na skrzynię biegów i dość skomplikowany wewnątrz – jego regeneracja wymaga zastosowania specjalnych materiałów, które zastąpią te już wyeksploatowane – nie ma tu miejsca na niskiej jakości zamienniki – my stosujemy tylko części najwyższej jakości,

-

regeneracja koła dwumasowego

to proces wymagający zastosowania wielu urządzeń i procesów technologicznych – dwumasy nie da naprawić się za pomocą standardowego wyposażenia warsztatu – w naszym zakładzie wykorzystujemy specjalistyczne maszyny, dzięki którym proces regeneracji dwumasy finalnie daje podzespół o takich parametrach, jak nowy wyprodukowany w fabryce,

- po wykonanej usłudze udzielamy gwarancję bez limitu kilometrów – jesteśmy całkowicie przekonani o wysokiej jakości naszych usług – nie obawiamy się, że koło po wyjechaniu z serwisu ulegnie ponownemu zepsuciu – nasza regeneracja to pełna fachowość i profesjonalizm, a dla klienta zadowolenie na bardzo długi okres użytkowania samochodu

- oferujemy kompleksowe usługi – u nas dokonasz nie tylko regeneracji koła dwumasowego, ale i również masz możliwość naprawy docisku, tarczy sprzęgła, czy zakupu wysprzęglika i śrub mocujących dwumasę do wału silnika.
- Regeneracja w naszym zakładzie blisko miejsca Twojego zamieszkania - nie musisz nigdzie daleko jeździć

- Żywotność kół dwumasowych po regeneracji - taka sama, jak części nowych

- Posiadamy zregenerowane dwumasy na wymianę do wybranych marek i modeli samochodów.
Gwarancja 12 m-cy
docisk sprzęgła w trakcie naprawy
Gdańsk regeneracja kół dwumasowych
regeneracja kół dwumasowych Gdańsk
Gdańsk regeneracja kół dwumasowych
spawanie obudowy koła dwumasowego
obróbka mechaniczna koła dwumasowego
koło dwumasowe podczas regeneracji
powierzchnia cierna zregenerowanej dwumasy
wypiaskowany podczas regeneracji docisk sprzęgła
tarcza sprzęgła po regeneneracji razem z dwumasą
zregenerowana dwumasa
koło dwumasowe przed naprawą
zużyte łożysko wewnątrz koła dwumasowego
ocena stanu koła dwumasowego
koło dwumasowe na 10 śrub mocujących je do wału silnika
dwumasa na 8 śrub mocujących
okładziny sprzęgła
kontrola dwumasy przed naprawą
koło dwumasowe na stanowisku testowym
dwumasa po szlifowaniu
dwumasa na 7 śrub mocujących do wału
koło dwumasowe
dwumasa na 5 śrub mocujących
dwumasa z auta dostawczego
widoczny wieniec rozrusznika na obwodzie koła dwumasowego
uszkodzony wieloklin wewnątrz koła dwumasowego

W jaki sposób regenerujemy koła dwumasowe?Podobnie jak każdy podzespół trafiający do naszego zakładu centralnego, tak i w przypadku kół dwumasowych stosujemy ściśle określone procedury diagnostyczne i naprawcze. W przypadku koła dwumasowego wszystko zaczyna się od wykonania inspekcji wizualnej każdej trafiającej do nas dwumasy. Ma to na celu określenie, czy zużycie koła dwumasowego jest skutkiem normalnej jego eksploatacji, czy też może element ten pochodzi z auta powypadkowego. W tym momencie interesuje nas szczególnie obudowa, a także to, czy nie jest ona uszkodzona w sposób mechaniczny, czy nie jest pęknięta, czy też nie posiada jakichkolwiek innych śladów uszkodzeń dyskwalifikujących ją z dalszych procesów technologicznych. Kolejny etap regeneracji dwumasy oznacza rozłożenie tego podzespołu na czynniki pierwsze.

Następny etap wiąże się z wymianą wszystkich elementów znajdujących się we wnętrzu koła dwumasowego. Są to w szczególności sprężyny łukowe odpowiedzialne za tłumienie drgań skrętnych, a także szereg innych elementów, chociażby ułożyskowanie dwumasy i ślizgi, a także specjalny smar znajdujący się we wnętrzu koła. Tak na dobrą sprawę ze starego koła dwumasowego pozostanie jedynie obudowa. Wszystkie natomiast elementy pracujące w środku z uwagi na ich zużycie i zjawisko starzenia się materiału są wymienione na komponenty fabrycznie nowe, pochodzące od renomowanych wytwórców znanych w branży. Kolejny krok wiąże się ze złożeniem koła dwumasowego w całość i wykonaniem jego wyważenia. Dopiero po tym etapie koło dwumasowe otrzymuje gwarancję i po przejściu wszystkich testów jest odsyłane odbiorcy. Oczywiście tak przedstawiona regeneracja koła dwumasowego to bardzo duże uproszczenie realizowanych przez nas czynności, ponieważ wykonujemy jeszcze szereg innych zabiegów w trakcie trwania tych operacji, a jest to chociażby piaskowanie i zabezpieczenie antykorozyjne obudowy koła dwumasowego, a także szlif powierzchni ciernej. Elementy te są również przez nas realizowane.

Po wszystkich skończonych pracach zregenerowane koło dwumasowe wygląda jak podzespół fabrycznie nowy i co ważniejsze, ma dokładnie takie same parametry techniczne i sprawność użytkową. Przeciętne przebiegi uzyskiwane przez zregenerowane w naszym zakładzie koła dwumasowe to przebieg zbliżony do żywotności podzespołów fabrycznie nowych montowanych w samochodzie w momencie jego produkcji. Biorąc pod uwagę chociażby ten właśnie argument warto jest pamiętać o tym, że regeneracja dwumasy jest znacznie tańsza, niż kupno części fabrycznie nowej, a finalnie uzyskany efekt w postaci przywrócenia żywotności i pełnej sprawności dwumasie jest zawsze uzyskiwany.
Co to jest koło dwumasowe

Koło dwumasowe popularnie nazywane dwumasą jest elementem układu przeniesienia napędu montowanym pomiędzy silnikiem, a skrzynią biegów. Podzespół ten występuje tylko i wyłącznie w przypadku zastosowania w samochodzie manualnej skrzyni biegów. W samochodach mających automatyczną skrzynię biegów w miejscu układu sprzęgła znajdziemy konwerter, czyli tak zwane sprzęgło hydrokinetyczne. Koło dwumasowe składa się z dwóch mas ułożyskowanych i połączonych ze sobą, a ich zadaniem jest tłumienie drgań skrętnych.

Regeneracja koła dwumasowego w efekcie daje taki sam podzespół pod względem sprawności technicznej i walorów użytkowych, jak element fabrycznie nowy. Dwumasa jest elementem przenoszącym znaczne obciążenia i na ogół po około 200 000 km zregenerowanie tego podzespołu jest konieczne. Alternatywą dla regeneracji koła dwumasowego jest kupno elementu fabrycznie nowego, jednakże może być to z uwagi na wysokie koszty rozwiązaniem trudnym do zaakceptowania przez większość kierowców.
regeneracja kół dwumasowych
regeneracja kół dwumasowych widok elementów
zregenerowana dwumasa
© 2011 by - Aquaress